21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’a Zabıta Anıtı yapılacak

Buldan’a Zabıta Anıtı yapılacak

Haber Merkezi - 3 Eylül 2021 Cuma - 20:34 Buldan’a Zabıta Anıtı yapılacak

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ramazan topu patlatırken hayatını kaybeden zabıta amirinin ismini taşıyacak bir anıt yaptıracaklarını bildirdi.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Zabıta Haftası dolayısıyla belediyenin zabıta biriminde görev yapan personelle bir araya geldi. Zabıta Müdürü Hasan Uysal ile birlikte kuruluş yıldönümü pastasını kesen Şevik,  “7 gün 24 saat esasına göre çalışan Zabıta Müdürlüğü personelimiz; vatandaşımıza sağlıklı, huzur ve güven ortamını sağlamak için büyük çaba sarf etmektedir. Zabıta mesleği aynı zamanda dürüstlük, ilke ve özverinin simgesidir. Sürekli sahada bulundukları için belediyenin işiten kulağı, gören gözü olan zabıta teşkilatımız, aynı zamanda belediye ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Buldan Belediye Zabıta Teşkilatımız olmak üzere, tüm Zabıta Teşkilatımızın haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

TOPDAMI’NA ZABITA ANITI YAPILACAK

Buldan’da 1940’lı yıllarda Topdamı mevkisinde ramazan topu patlatırken hayatını kaybeden zabıta amirinin adının verileceği bir anıt yapılacağını söyleyen Şevik, “Biliyorsunuz ilçemizde ramazan ayında iftar ve sahur zamanlarında top atışı yerine canavar düdüğü çalınıyor. Bunun nedeni ise 1940 yılında o dönem belediye zabıta amirimizin atışı sırasında şehit düşmesi. Top atışlarının yapıldığı Topdamı’na şehit zabıta amirimizin adının da yaşatılacağı  ‘Zabıta Anıtı’ yapacağız. Topdamı,  yıllar öncesinde olduğu gibi yeniden canlanacak” diye konuştu.