02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Büyük zaferin 100. yılı Buldan’da törenle...

Büyük zaferin 100. yılı Buldan’da törenle kutlandı

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2022 Salı - 14:06 Büyük zaferin 100. yılı Buldan’da törenle kutlandı

Türk ordusunun Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığındaki Büyük Taarruz ’u zaferle sonuçlandırmasının 100. yıldönümü, Buldan’da yapılan törenle kutlandı.

A- A+

Alanyazı Meydanı’ndaki törene Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, siyasi partilerin temsilcileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Astsubay Çavuş Yusuf Çiper yaptı. Çiper, “Zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlikle ruhu içerisinde dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen hürriyet ve bağımsızlık aşkıyla yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferidir” dedi.

Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencisi Recep Deniz Özkan’ın Ömer Bedrettin Uşaklı’nın “Akdeniz’e Doğru” adlı şiirini okumasının ardından tören sona erdi.

İLÇE PROTOKOLÜ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Haberin DevamıReklam

Daha sonra Kaymakam Deli, Şevik ve İlçe Jandarma Komutanı Cinkara, Talat Tarakçı Parkı’nda tebrikleri kabul etti. Buldanlıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Deli, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük bir zafer elde ettiği ve düşmanları topraklarımızdan çıkardığı, Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın 100.yılını kutluyoruz bugün. Milletimize tekrar hayırlı olsun” diye konuştu.

“AĞUSTOS AYI ZAFERLERLE DOLU”

Buldanlıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Şevik ise, “Bugün Kurtuluş Savaşı’nın en önemli noktasının başladığı günün temsil edildiği bir gün 30 Ağustos. Türk tarihinde Ağustos’lar her zaman hususiyetleri teşkil etmiştir. Geçtiğimiz hafta da Malazgirt Zaferinin, Türklerin Kars ve Ahlat kapısından girerek Anadolu’yu mekan edişlerinin 951.yıldönümünü kutladık. Özellikle Ağustos Zafer aylarının bir nevi habercisidir” ifadelerini kullandı.