Buldanlı avcılar orman yangınlarına karşı gönüllü oldu – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldanlı avcılar orman yangınlarına karşı gönüllü...

Buldanlı avcılar orman yangınlarına karşı gönüllü oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Nisan 2024 Cumartesi - 17:05Güncelleme: 27 Nisan 2024 Cumartesi - 17:05
Buldanlı avcılar orman yangınlarına karşı gönüllü oldu

Denizli’de faaliyet gösteren Buldan Kara Avcılar Derneği’nin üyeleri, orman yangınlarına karşı gönüllü ekip oluşturarak gönüllü oldu.

Buldanlı avcılar, orman yangınlarına karşı mücadele etmek için gönüllü oldu. Konuyla ilgili konuşan Buldan Kara Avcılar Derneği Başkanı Hakan Aytekin, orman yangınlarına müdahalelerde orman ekiplerine destek vermek, ormanları korumak ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla yangın gönüllüleri birliği oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

20’şer kişilik gruplar halinde eğitim aldıklarını kaydeden Aytekin, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Türkiye’nin ilk yangın gönüllüsü olan Buldan Kara Avcılar Derneğinde çoğu rahmetli olan başkan ve üyelerimizden aldığımız bayrağı taşımak için gönüllü yangın ekibi oluşumuna katılma kararı aldık. Buldan Orman İşletme Müdürlüğümüzün Üç Yol Orman Deposu ve yangına müdahale binasında yirmi kişilik gruplar halinde orman şefi Mutlu Kublay ve personeli tarafindan eğitim alarak gönüllü yangın ekibi olmak için hazırlanıyoruz.

Ekibe katılan arkadaşlara ekipmanları orman işletme müdürlüğümüz tarafından temin edilecektir. Özellikle kırsal mahallelerimizde oluşturulacak ekiplerimiz, olası orman yangınlarında ilk müdahaleyi yapacak ekiplere destek olacaklar. Unutulmasın ki dağlarda yolları ve giriş çıkışları en iyi çobanlar ve avcılar bilir. İnşallah yangın ve benzeri felaketler yaşanmazda bizlere de iş düşmez.”

DENİZLİ (İHA)