26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’ın yolları pembe akasyalarla renklendi

Buldan’ın yolları pembe akasyalarla renklendi

Haber Merkezi - 30 Nisan 2022 Cumartesi - 18:00 Buldan’ın yolları pembe akasyalarla renklendi

Buldan ilçesi girişi, bahar mevsimiyle birlikte çiçek açan pembe akasyalarla rengarenk oldu.

A- A+

Denizli-Alaşehir karayolu girişinden başlayıp, ilçe merkezine kadar uzanan bulvarı sağlı-sollu süsleyen pembe akasyalar, Buldan’ın tarihi ve kültürel zenginliğine doğal güzellik katıyor.

Pembe renkli çiçekleriyle dikkatleri çeken akasya ağaçların nisan-mayıs aylarında açmaya başladığını ve çiçeklerinin uzun süre kaldığını söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “İlçemiz tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra yeşil Buldan olarak da anılmaktadır. Yeşil Buldanımıza Denizli-Alaşehir yol ayrımından ilçe merkezine kadar yaklaşık 2 kilometrelik bulvarın sağına ve soluna 2007-2014 başkanlık dönemimizde diktiğimiz akasyalar pembe renkli çiçekleriyle ilçemize çok yakıştı” dedi.

“AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Son üç yılda 15 bine yakın fidanı toprakla buluşturdukları belirten Başkan Şevik, “2007-2014 döneminde ilçe genelinde pembe akasyalar başta olmak üzere çeşitli türlerde 27 bin fidanı toprakla buluşturmuştuk. Bu dönem ise Ihlamur, akçaağaç, kırmızı Amerikan meşesi, oya, çınar yapraklı dut, kurtbağrı, mabet ağacı, süs elması, defne, dağ muşmulası, tespih, akasya, ceviz gibi farklı türden 15 bine yakın fidan dikimi gerçekleştirdik. İlçemiz genelinde ihtiyaç duyulan alanlarda ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.