05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’ın Kurtuluş Günü etkinlikleri devam ediyor

Buldan’ın Kurtuluş Günü etkinlikleri devam ediyor

Haber Merkezi - 4 Eylül 2022 Pazar - 13:13 Buldan’ın Kurtuluş Günü etkinlikleri devam ediyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde, düşman işgalinden kurtuluşun 100’üncü yılı etkinlikleri devam ediyor.

A- A+

Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, belediye meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe müdürleri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcilerinin katıldığı Kurtuluş Günü etkinliğinin ikinci gününde, Kurtuluş Savaşı’nda işgalci Yunanlılarla verilen mücadelede şehit düşen Buldanlılar rahmetle yad edildi.

Buldan’da işgalci Yunan birliklerine karşı verilen mücadelede Yenicekent’te şehit edilen Kasap Ahmet lakaplı Ahmet Cirit’in torunu Turgut Kaymak’a dedesinin çerçeve içerisinde fotoğrafını hediye eden Şevik, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Şehit Kasap Ahmet’in maneviyatında, ilçemizin düşman işgalinden kurtulması, Yunan birliklerinin ilçe topraklarımızdan sürülüp çıkarılmasında verilen mücadele şehit düşen Buldanlı hemşehrilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Kurtuluş Savaşı, cephede Mehmetçiğimizin verdiği mücadeleye sivil halk, kadını ve erkeği ile omuz omuza destek vermesiyle kazanılmıştır. Bu düşüncelerle, Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Öte yandan, Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında genç sanatçı Niyazi Gülbay sahne aldı. Sanatçı, sevilen şarkılarını Buldanlı gençler için söyledi.

Kurtuluş Günü etkinlikleri bugün Alanyazı Meydanı’nda düzenlenen tören ve kortej yürüyüşü ile devam edecek. 4 Eylül programı akşam Lara konseri ile sona erecek.