21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı...

Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı törenle kutlandı

Haber Merkezi - 4 Eylül 2021 Cumartesi - 15:35 Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı törenle kutlandı

Buldan'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıldönümü, Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

A- A+

Törene, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye meclis üyeleri ve daire amirleri katıldı. 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluş Günü’nü bu yıl da mütevazı bir törenle kutladıklarını söyleyen Şevik, “2022, Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunu 100’üncü yılı. Önümüzdeki yıl, buna yakışır bir törenle kutlayacağız. Bunun hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi. 

Haberin DevamıReklam

Milletlerin hayat özlerini, milli kültürlerini koruması, yaşaması, öğrenmesi ve gelecek nesillere aktarması işi inanıyorum ki gençlerin olacaktır diyen Şevik, “ Osman Gazi’nin mintanını, Yıldırım Beyazıt Han’ın kızının gelinliğini, Barbaros’un şalını dokuyan, sanatıyla adını dünyaya duyuran atalarımızın torunları olarak, milli değerlerimiz ile İstiklal Savaşımızın ve kurtuluşumuzun sembolleri haline gelen Kara Ali, Ahmet Ağa, Necip Ağa, Çopur Süleyman Efe, Müftüzade Salih Efendi, Hacı Ağa Osman, Kolağası Mehmet Efendi gibi milli kahramanlarımızın isimlerini nesiller boyu yaşatmak, en önemli vazifemizin başında gelmektedir. Buldanlı hemşehrilerimin 4 Eylül Kurtuluş Günü kutlu olsun” diye konuştu.

Buldan Belediyesi’nin hazırladığı 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıldönümü   şenlikleri, pandemi ve Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde meydana gelen orman yangınları, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği Batı karadeniz sel felaketi nedeniyle iptal edilmişti.