01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’daki off road yarışında 20 pilot...

Buldan’daki off road yarışında 20 pilot zirve için mücadele etti

Haber Merkezi - 1 Kasım 2021 Pazartesi - 09:46 Buldan’daki off road yarışında 20 pilot zirve için mücadele etti

Denizli’nin Buldan ilçesinde, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen off road yarışında 20 pilot liderlik için mücadele etti.

A- A+

Buldan Belediyesi ve Pamukkale Offroad Kulübü işbirliğinde düzenlenen Cumyuriyet Bayramı 1. Off Road Yarışı ilçe merkezinde araçların kortej geçişi ile başladı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Mustak ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yarış öncesi syagı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

 

20 PİLOT MÜCADELE ETTİ

Verilen start ile birlikte 20 piilot zirveye çıkmak için mücadele etmeye başladı. Buldan’ı Yaşar Kesmez ve copilot Nuri Baştatlı temsil ederken Şevik, yarışa gösterilen ilgiden mutlu olduklarını ifade etti. Şevik, “İlk kez düzenlediğimiz Offroad yarışlarına vatandaşların yoğun ilgisi var. Umarım 2’ncisini, 3’üncüsünü de düzenleyerek geleneksel hale getiririz” dedi.

Pamukkale Offroad Kulübü Başkanı Tayyip Biçer ise adrenalin açısından güzel bir yarış olduğunu belirterek, ileriki yıllarda Buldan’da daha geniş katılımlı yarışlar düzenlemek istediklerini söyledi.

DERECEYE GİREN PİLOTLARA ÖDÜLÜ ŞEVİK VERDİ

1.Buldan Cumhuriyet Bayramı Off-Road Yarışlarında , Es-4, Es-3, Es-2 ve Es-1 klasmanlarında dereceye giren pilot ve copilotlara ödülleri, protokol üyeleri tarafından verildi. Zorlu parkurda kıyasıya mücadele eden iki kadın pilot Ebru Öztekin ile Gözde Bayık’a ödüllerini Şevik verdi. Ayrıca genel klasmanın birincisi Bilal Işık, ikincisi Hakan Adalı ve 3üçüncüsü Hüseyin İlhan ödüllerini Şevik’in elinden aldı.

BİÇER’DEN ŞEVİK’E PLAKET

Şevik, yarışmaya katılan tüm sporculara Buldan dokuması ürünlerden hediye ederek teşekkür etti. Pamukkale Off-Road Kulübü Başkanı Tayyip Biçer’de organizasyona verdiği desteklerden dolayı Şevik’e teşekkür plaketi verdi.