13.04.2021, Salı
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da zabıta ekiplerinden pazaryeri denetimi

Buldan’da zabıta ekiplerinden pazaryeri denetimi

Haber Merkezi - 25 Mart 2021 Perşembe - 18:23 Buldan’da zabıta ekiplerinden pazaryeri denetimi

Buldan Belediyesi Zabıta ekipleri, Veteriner Hekim Hayal İnci ile birlikte ilçede Perşembe günleri kurulan balık ve peynir pazarında denetimde bulundu.

A- A+

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Ertan, Belediyenin sözleşmeli Veteriner Hekimi Hayal İnci ile zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, ilçede her hafta Perşembe günleri kurulan ve şarküteri ürünlerinin satıldığı peynir ile balık pazarında denetimlerinde ürünlerin etiketi, paketlenmesi ve son kullanma tarihleri ile Gıda Hijyeni Yönetmeliği kapsamında incelendi.

Kurallara uymayan esnaf ekipler tarafından uyarılırken, sosyal mesafenin sağlanması için tezgahların önüne şerit çekildi. Şarküteri ve balık tezgahlarında uyulması gereken kuralların yanı sıra covid-19 tedbirlerini de denetleyen Belediye ekipleri,  pazarcı esnafı ile vatandaşlara maske dağıttı.

Toplum sağlığı için hem esnaftan hem de vatandaşlardan maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini isteyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Belediye olarak salgınla mücadele konusunda büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Özellikle toplu olunan yerlerde vatandaşlarımızdan ricam, maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstermeleri ve tedbirlere sıkı sıkıya uymalarıdır” dedi.

Pazar yeri denetimlerinin aralıksız devam edeceğini bildirildi.