Buldanlı çocuklar eğlenerek öğreniyor – D20Haber
10.12.2023, Pazar
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldanlı çocuklar eğlenerek öğreniyor

Buldanlı çocuklar eğlenerek öğreniyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 16:42Güncelleme: 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 16:43
Buldanlı çocuklar eğlenerek öğreniyor

Buldan Belediyesinin açtığı yaz okulunda çocuklar, farklı konularda verilen eğitimlerle eğlenerek öğreniyor.

Buldan Belediyesinin yaz okulu etkinlikleri devam ediyor. Belediye düğün salonundaki eğitimler, 17.00 – 19.00 saatleri arasında çarşamba ve perşembe günleri veriliyor.

Ebru, taş baskı, keçe, seramik, bilim, takı tasarımı gibi atölye çalışmalarında farklı deneyimler kazanan öğrenciler, sihirbaz ve kukla gösterileri, mini golf, geleneksel sokak oyunları, çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eğlenceli bir yaz tatili geçiriyor.

Öte yandan, ücretsiz verilen bağlama ve gitar kursunu ziyaret eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yorucu bir eğitim-öğretim yılının ardından çocukların yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmeleri amacıyla yaz okulu düzenlediklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam
Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri, farklı deneyimler kazanabilecekleri atölye çalışmaları yapıldığını belirten Şevik, “Ayrıca çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için kukla ve sihirbaz gösterileri, çocuk tiyatrosu gibi etkinlikler de yer alıyor. Yorucu bir eğitim sürecinden geçen öğrencileri biraz olsun dinlendirmek, kültürel, sanatsal, sportif yönlerini geliştirici aktivitelere yönlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Yaz Okulu’na ilginin yoğun olması bizleri mutlu etti” dedi.

Şevik, talep olması halinde ücretsiz müzik, karate ve kick boks kurslarının 2022-2023 eğitim öğretim döneminde de devam edeceğini kaydetti.

Buldan’da 3 Temmuz’da başlayan yaz okulu etkinliklerinin 10 Eylül’de sona erecek.