28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da Turizm Bilgilendirme Ofisi için çalışma...

Buldan’da Turizm Bilgilendirme Ofisi için çalışma başlatıldı

Haber Merkezi - 28 Nisan 2022 Perşembe - 09:48 Buldan’da Turizm Bilgilendirme Ofisi için çalışma başlatıldı

Buldan Belediyesi, ilçeye gelen turistleri bilgilendirmek ve yönlendirmek amacıyla Turizm Bilgilendirme Ofisi açacak.

A- A+

İlçeye gelen turist kafilelerini karşılamak, turistlere ilçenin tarihi ve kültürel değerleri ile doğal güzellikleri konusunda bilgilendirici dokümanlar ile yönlendirme yapılması amacıyla Buldan Belediyesi, Turizm Bilgilendirme Ofisi için çalışma başlattı.

Konuyla ilgili konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “İlçemizi turizm açısından bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. ‘Kültür Ringi” projesi kapsamında başlattığımız sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamaları hızla devam ediyor. Buldan’da tarih, kültür turizmin gelişmesine yönelik projelerin yanı sıra yayla turizmi, trekking, doğa yürüyüşü gibi alternatif turizme yönelik de çalışmalar sürüyor. İlçemize gelen turistlere hem bölgeyi, hem de Buldan’ı tanıtan dokümanların sunulacağı Turizm Bilgilendirme Ofisi’ni ilçeye kazandırmak için çalışma başlattık” dedi.

Haberin DevamıReklam

Amaçlarının bir turizm kenti olarak Buldan’ı öne çıkarmak olduğunu kaydeden Şevik, “ Kültür Ringi’nin başlangıç noktası olan BELKÜM’ün karşısındaki otoparkta yapımına başlanan Turizm Bilgilendirme Ofisi alanı içerisinde, tur araçları tarafından yolcu indirme bindirme yeri de bulunacak. Turistler burada arkadaşlarımız tarafından karşılanacak ve turistlerin sorduğu sorulara yanıt verip yönlendirme yapacak” diye konuştu.