06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da sosyal ve spor tesisi inşaatları...

Buldan’da sosyal ve spor tesisi inşaatları sürüyor

Haber Merkezi - 6 Kasım 2021 Cumartesi - 16:41 Buldan’da sosyal ve spor tesisi inşaatları sürüyor

Buldan’da, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle başlatılan spor yatırımları ile belediye tarafından başlatılan sosyal tesis çalışmaları devam ediyor.

A- A+

Buldan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihalelerinden ardından, ilçe stadyumu zeminin sentetik çimle kaplanması ve tribünlerin yenilenmesi çalışmaları sürüyor. Yenicekent Stadyumu’nun yenilenmesi ile Kaşıkçı Mahallesi basketbol sahası, Helvacılar ve Kovanoluk mahallelerine halı baha yapımlarının da devam ettiği bildirildi.

Öte yandan, Kaşıkçı Mahallesi’nde de 7 bin 168 metrekarelik alanda sosyal tesis inşaatı gerçekleştiriliyor. İnşaat sahasında inceleme yapan Buldan Belediye Başkan Mustafa Şevik, aşevi ve yarı açık düğün salonu ile yeşil aladan oluşan sosyal tesisin en kısa zamanda tamamlanıp hizmete sunulacağını söyledi. Şevik, “Kaşıkçı Mahallemizdeki atıl durumdaki okul alanında başlattığımız sosyal tesis çalışmaları hızla devam ediyor. Aşevi, yarı açık düğün salonu ve yeşil alandan oluşan sosyal tesis alanı içerisine Basketbol Sahası da yapılacak” dedi.

 

“HER MAHALLEYE SOSYAL TESİS”

“İlçe merkezinde ne varsa mahallelerde de olacak” anlayışı ile yola çıktıklarını kaydeden Şevik, Seçim vaatlerimizden biri de ‘her mahalleye bir sosyal tesis’ yapılmasıydı. Geçtiğimiz yıl Güroluk Mahallemize yarı açık düğün salonu ve aşevinden oluşan sosyal tesisi tamamlayarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunduk. Kovanoluk, Kaşıkçı mahallelerinde yapımına başlanan sosyal tesisleri de 2022 yılının ilk aylarında tamamlamayı düşünüyoruz. Söz verdiğimiz gibi her mahallemize bir sosyal tesis yapacağız” diye konuştu.

BOZALAN’DA YIKIM ÇALIŞMASI

Bozalan Mahallesi’nde okul bahçesindeki çürük yapıların yıkılması için Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalar tamamlandığında buraya sosyal tesis yapılacağını söyleyen Başkan Şevik, Milli Eğitim Bakanlığından alanın tahsisini talep ettiklerini, onaylanması halinde alana, aşevi, yarı açık düğün salonu ve park yapılacağını belirtti.

RESTORASYON ÇALIŞMALARI

Şevik, ilçenin kültürel ve doğal mirasını korumak, restore ederek gelecek nesillere aktarmak amacıyla başlatılan sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarının Çarşı ve Türkmenoğlu sokaklarında devam ettiğini sözlerine ekledi.