Seçim öncesi yapılan kira sözleşmeleri iptal edildi – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Seçim öncesi yapılan kira sözleşmeleri iptal...

Seçim öncesi yapılan kira sözleşmeleri iptal edildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Nisan 2024 Çarşamba - 16:36Güncelleme: 17 Nisan 2024 Çarşamba - 16:36
Seçim öncesi yapılan kira sözleşmeleri iptal edildi

Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, 31 Mart yerel seçimlerinden önce imzalanan Belediye Düğün Salonu ve Alparslan Türkeş Parkı"nın kira sözleşmelerini “kamu zararı” oluştuğu gerekçesiyle iptal etti.

Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ihaleye çıkarılan, ancak katılım olmadığı gerekçesiyle pazarlık usulü ile Yılmaz Kazak’a kiralanan Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı ile ilgili sözleşmeler tepki çekerken, bu sözleşmelerin iptal edildiği açıklaması gecikmedi.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen fesih işleminde müstecir Yılmaz Kazak, tüm haklarından feragat ettiğini söyleyerek, her iki tesisin anahtarları Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak’a teslim etti.

Haberin DevamıReklam
Orpak, sözleşme iptalleriyle ilgili açıklamasında, “31 Mart yerel seçim öncesi gerçekleştirilen kira sözleşmesi, kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle feshedilmesine karar verdik. İlçeye ve vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağımıza söz verdik. Belediye Düğün Salonumuzu ve Alparslan Türkeş Parkı’nı en uygun fiyatlarla hem yeni yuva kuracak gençlerimin hem de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylelikle ailelerimizin maddi olarak yükünü hafifletmek istiyoruz. Düğün yapmak isteyen çiftlerimiz belediyemize müracaat edebilir. Seçim öncesi söz verdiğimiz gibi insan odaklı ve insana dokunan projeleri ilçemize kazandırmak ve hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız” dedi.