08.12.2022, Perşembe
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da mezbaha-sanayi yolunda genişletme çalışması

Buldan’da mezbaha-sanayi yolunda genişletme çalışması

Haber Merkezi - 5 Haziran 2022 Pazar - 09:51 Buldan’da mezbaha-sanayi yolunda genişletme çalışması

Buldan Belediyesi, mezbaha-sanayi yolunda genişletme çalışması başlattı. Bu çalışmayla “kör nokta” olarak tabir edilen yolda ulaşım ilişleştirilecek.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, mezbaha-ilçe kabristanlığı ile sanayi yolu kavşağında başlatılan yol genişletme ve düzenleme çalışmalarını denetledi.

Çalışmalarla ilgili bilgi alan Şevik, “Mezbaha-sanayi yolu güzergahında kör nokta olarak tabir ettiğimiz bölgede yol genişletme çalışması başlattık. Burası hem görüntü kirliliği oluşturuyor hem de trafik kazalarının yaşanmasına neden oluyordu. Yol genişletme ve kaldırım çalışması tamamlandığında bölgede yol güvenliği sağlanmış olacak. Tabi görüntü kirliliği ortadan kaldırılarak estetik bir görünüm kazandırılmış olacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

Şevik, yenileme çalışmaları süren mezbaha ile canlı hayvan pazarı, 14 Mayıs Caddesi ile sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulaması tamamlanan Çarşı Sokak kavşağında yapımı devam eden saat kulesi inşaatını da gezdi. Şevik, saat kulesiyle ilgili “6 metre yüksekliğinde, ilçemizi simgeleyen motiflerle süslenen dört tarafında saatlerin olacağı kule, ilçemizin tarihi ve kültürel mirası mimarisine çok yakışacak” açıklamasını yaptı.