12.08.2022, Cuma
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da larva oluşumuna karşı ilaçlama çalışması

Buldan’da larva oluşumuna karşı ilaçlama çalışması

Haber Merkezi - 18 Ocak 2022 Salı - 10:31 Buldan’da larva oluşumuna karşı ilaçlama çalışması

Buldan Belediyesi, haşere ile mücadele kapsamında sisleme yöntemi ile larva ilaçlama çalışması başlattı.

A- A+

Yaz dönemi sivrisinek, karasinek ve zararlı haşerelerle mücadelede larva dönemi olması nedeniyle Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Çalışmalar kapsamında yağmur suyu drenaj kanalları, dere yatakları ile su birikintilerinin olduğu alanlarda sisleme yöntemi ile ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Buldan’ın bir turizm kenti olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, halkın ve turistlerin rahat bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla larva ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

“ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Şevik, “Haşereye yumurtlama döneminde müdahale edebilmek için öncelikli olarak larva mücadelesi yapıyoruz. Çünkü bu mücadele, haşereyle etkin mücadelenin temelini teşkil etmektedir. Bu maksatla haşerelerin üreme alanları olan su kanalları, dere yatakları su birikintileri, organik atıkların bulunduğu yerler, çöp konteynerleri gibi alanlar ekiplerimizce ilaçlanmaktadır. Bu çalışma gayet çevreci bir çalışma olup haşerelerin uçkun dönemine geçmeden ve halkımıza rahatsızlık vermeden kaynağında üremesini engellemeye yöneliktir. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.