23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da KDV denetimi

Buldan’da KDV denetimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Şubat 2022 Cuma - 21:38Güncelleme: 18 Şubat 2022 Cuma - 21:38
Buldan’da KDV denetimi

Gıda ürünlerinde yapılan yüzde 7’lik KDV indiriminin ardından Buldan Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelindeki marketlerde denetimlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gıda ürünlerinde KDV’yi yüzde 8’den yüzde 1’e indirildiğini açıklamasının ardından Buldan Belediyesi Zabıtası ilçe genelinde denetime başladı.

Denetimler kapsamında marketlerdeki ürünlerde KDV indirimi yapılıp yapılmadığı kontrol edilirken, ürün fiyatları da kontrol etti. Ayrıca, etiket fiyatı ile kasa fiyatının tutup tutmadığı ve ürünlerin son kullanım tarihlerinin de kontrol edildiği belirtildi.  Hijyen ve maske kurallarının da hatırlatıldığı denetimlerde şu ana kadar olumsuz bir duruma rastlanılmadığı kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

Denetimlerde hassas davranan zabıta ekipleri ile KDV indirim uygulamasını fiyatlarına yansıtan esnafa teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Enflasyonla mücadele ve halkımızı artan fiyatlara ezdirmeme noktasında hükümetimiz birçok tedbiri hızlıca uygulamaya koyuyor. Bunlardan birisi de KDV uygulaması oldu.  Yüzde 7’lik KDV indirimini uygulayan Buldanlı esnafımızı da teşekkür ederiz” dedi.

Ayrıca müşterilerin usulsüz uygulamaları hem Ticaret Bakanlığı hem de bağlı oldukları il müdürlüklerine bildirebileceklerini ifade eden Şevik, “ Ekiplerimiz, 7/24 esaslı olmak üzere denetimlerini artarak sürdürecek” diye konuştu.