04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da ilköğretim haftası açılış töreni

Buldan’da ilköğretim haftası açılış töreni

Haber Merkezi - 14 Eylül 2022 Çarşamba - 15:08 Buldan’da ilköğretim haftası açılış töreni

Denizli’nin Buldan ilçesinde, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilköğretim haftası açılış etkinlikleri düzenlendi.

A- A+

İlçenin Alanyazı Meydanı Atatürk Anıtı’nda düzenlen törene Milli Eğitim İlçe Müdürü Ömer Kölemen, Buldan Belediyesi’ne temsilen meclis üyesi Mustafa Mustak, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Emniyet Müdürü Murat Kale, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Ardından Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu’nda devam eden törende öğrencilerin hazırladığı şiirlerin okunmasının ardından Müzik Öğretmeni Ümit Eren’in müzik dinletisi sundu. Ahmet Nadir Özlen İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı folklor gösterisi ise büyük beğeniyle izlendi.

Haberin DevamıReklam

OKULA YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLER ÇİÇEKLYE KARŞILANDI

Ahmet Tuncay Yatılı Bölge Ortaokulu’na yeni başlayan 5. sınıf öğrencileri, okulun 8.sınıf öğrencileri tarafından çiçekle karşılandı. Arkadaşlarına çiçek takdim ederek hoş geldiniz diyen öğrenciler daha sonra “Bu Bayrak” adlı türkü eşliğinde Türk bayrağının altından geçerek sınıflarına geçti.

ŞEVİK’TEN MESAJ

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ise, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla ilgili yayınladığı mesajında öğrenciler ve öğretmenler başta olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi.