21.01.2022, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da gençlik merkezi için protokol

Buldan’da gençlik merkezi için protokol

Haber Merkezi - 6 Aralık 2021 Pazartesi - 16:56 Buldan’da gençlik merkezi için protokol

Buldan Belediyesi ile Sarıoğlu İnşaat arasında, 2 milyon 100 bin TL’ye mal olacak gençlik merkezi için protokol imzalandı.

A- A+

Buldan Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan olan gençlik merkezi ihalesinin tamamlandığı açıklandı.

“İNŞAATA KISA SÜREDE BAŞLANACAK”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Sarıoğlu İnşaat’ın sahibi Veli Sarıoğlu’nun katıldığı törenle
gençlik merkezinin yapımı için protokol imzalandı. İlçedeki spor yatırımlarının sürdüğünü belirten Şevik, “Buldan ve Yenicekent stadyumlarının yenilenmesi işi ile 5 adet halı saha, 5 adet basketbol sahası ihalesi belediyemiz tarafından yapılarak inşaatı devam etmektedir. Bugün de gençlik merkezi ihalesini alan Sarıoğlu İnşaat ile protokol imzaladık. Spor Toto teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilen Gençlik Merkezi inşaatı en kısa süre başlanacak. 1 yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Protokolde taahhüt ettikleri süre içerisinde Gençlik Merkez inşaatının tamamlanacağını söyleyen Veli Sarıoğlu, “Gençlik Merkezi şimdiden Buldan’a hayırlı olsun” diye konuştu.

GENÇLİK MERKEZİNİN AYRINTILARI BELLİ OLDU

Başkan Şevik ile Veli Sarıoğlu arasında imzalanan protokole göre Cumhuriyet Mahallesi’de 470 metrekarelik alana inşaat edilecek olan tek katlı Gençlik Merkezi, teknik oda, müzik atölyesi, kitap kafe, inovasyon odası, gibi bölümlerden oluşacak. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilen Gençlik Merkezi, 2 milyon 100 bin TL’ye mal olacak.