02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da Gaziler Günü kutlandı

Buldan’da Gaziler Günü kutlandı

Haber Merkezi - 19 Eylül 2022 Pazartesi - 14:37 Buldan’da Gaziler Günü kutlandı

Denizli’nin Buldan ilçesinde, Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilişinin Yıl Dönümü ve Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

A- A+

Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’da düzenlenen törene Kaymakam Tayfur Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Emniyet Murat Kale’nin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların ilçe müdürleri, şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınları, siyasi parti ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Deli ve Şevik’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. , günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalar ve öğrencilerin hazırladığı şiirlerin okunmasının ardından tören sona erdi.

Haberin DevamıReklam

İlçe protokolü, şehit yakınları, gaziler ve gazi aileleriyle yemekte bir araya gelen Deli, gaziliğin şehitlikten sonraki rütbe olduğunu dile getirerek tüm gazilerin gününü kutladı.

Şevik ise “Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecek ve nesiller boyu evlatlarımıza anlatılacaktır. Tüm gazilerimizin günü kutlu olsun” diye konuştu.