02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da fırın ve kasaplarda denetim

Buldan’da fırın ve kasaplarda denetim

Haber Merkezi - 9 Nisan 2021 Cuma - 16:07 Buldan’da fırın ve kasaplarda denetim

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri fırın ve kasapları denetledi.

A- A+

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Zabıta personeli sorumlusu Bülent Karaca, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gıda kontrol görevlileri Bayram Osman Asar, Muzaffer Bayraktar ve Belediye Sözleşmeli Veteriner Hekimi Hayal İnci ile zabıta ekipleri, ilçe merkezindeki ekmek ve simit fırınları ile kasapları denetledi.

Ramazan ayının başlayacak olmasıyla birlikte alışveriş sirkülasyonunun da artacağını göz önüne alan ekipler, hijyen kontrolünde bulundu. Ruhsat ve gramaj denetimi de yapan ekipler, denetimlerin Ramazan ayı içerisinde ve sonrasında da periyodik olarak devam edeceğini belirtti.

Haberin DevamıReklam

Yapılan denetimlerde temizlik ve diğer eksikleri bulunan esnafı n yazılı olarak uyarılacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eksiklikler giderilmediği takdirde cezai işlem uygulanacağını aktardı. Şevik,  “Denetimlerimizi aralıksız devam ettiriyoruz, halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Tek gayemiz ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda üretilen gıdaları tüketmelerini sağlamaktır. Denetimlerde genelde işyerinin temizlik ve hijyen koşullarına uydukları da görüldü. Bu da bizi mutlu etti. Bu konularla ilgili Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünden bizlere ulaşacak olan vatandaşlarımızın şikayetleri de anında takip edilecek ve gerekli işlemler başlatılacaktır. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.