29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da butik otel ve konak açılışı

Buldan’da butik otel ve konak açılışı

Haber Merkezi - 4 Temmuz 2021 Pazar - 12:44 Buldan’da butik otel ve konak açılışı

Buldan ilçesinde BELKÜM Kadın Kooperatifine devredilen ve biri butik otel olarak hizmet verecek iki konağın açılışı yapıldı.

A- A+

Buldan Belediyesinin “Kültür Ringi Projesi” kapsamında restore edilerek BELKÜM Kadın Kooperatifine devredilen Talat Tarakçı ve Behçet Uz konakları törenle hizmete sunuldu. Açılış törenine, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keriş, AK Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Diyarbakın Milletvekili Oya Eronat, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, BELKÜM Kadın Kooperatifi Başkanı Aysel Mustak, Ticaret İl Müdürü Cihat Özdemir, MHP İl Başkanı Ziya Gökalp ve Buldanlılar katıldı.

 

Talat Tarakçı Konağı’nın açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keriş, “Buldan’ı bilmiyen yok. Özellikle hanımlar çok iyi tanıyor Buldan’ı ve güzel hizmetler aldığını görüyoruz. Sadece dokumasıyla kumaşlarışla değil, turizm kimliği ilede adını duyurur. Diğer yandan Buldan’ın yöresel dokumacıliğa verdiği destek bizim için çok kıymetli. Herkes terk edip bırakıp .aşka bölgelere giderken, burada yaşatılıyor olaması ve kendi adıyla da Buldan bezi, Buldan dokuması diye biliniyor olması, burada yaşayan herkesin emeği ile olan bir durum. Ben kültürlerine sahip çıktığı için başta sayın başkan Mustafa Şevik ve tüm Buldalılara teşekkür edirim” dedi.

“İLÇE TURİZMİ İÇİN GÜÇLÜ BİR ADIM OLACAK”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Böyle güzide bir tesisin açılışı bizim için çok önemli. Çünkü bizim bu tarz 32 sokağımız, 200’ün üzerinde de tescilli binamız var. Bu bir başlangıç olabilir, çok önemsiyoruz. İnşallah bir Safranbolu, Beypazarı örneğini olur Buldan. Bu açılışın da bir kıvılcım, güçlü bir adım olacağına inanıyorum. Buldan için böyle önemli bir günde Ankara’nın bizlerin yanında olmasından dolayı da siz hanımefendilere teşekkür ediyorum. Buldan, AK Parti’nin iktidarı döneminde kıymetli hizmetler aldı. Ben Cumhur İttifakı’nın iki yıllık MHP’li belediye başkanıyım. Önceki dönemimde olduğu gibi bu dönemde de hizmetlerin daha ziyadesini alıyoruz. Ben ilçem adına tekrar sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

BULDAN’A HAYRAN KALDI

Açılış törenin ardından Buldan Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulaması gerçekleştirilen sokaklar ile Behçet Uz ve Beyler konaklarını gezen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir ile beraberindeki heyet Buldan’a hayran kaldı. Buldan gezisinin ardından Keşir ve beraberindeki heyet, Buldan Belediyesi tarafından Adalet Bakanlığından devralınarak, dokuma ve kültür müzesi olarak restore edilen eski cezaevi ve Hükümet Konağı’nı ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in makamında bir süre sohbet eden Keşir, belediye şeref defterine Buldan ile ilgili izlenimlerini yazarak imzaladı.

Başkan Şevik, Genel Başkan Keşir’e ve beraberindeki milletvekillerine içerisinde yöresel el dokuması ürünlerin bulunduğu hediye sandığı ile “Dokumanın Başkenti Buldan” adlı kitabını imzalayarak takdim etti.

Buldanlı kadınlarla da bol bol sohbet eden Keşir,şehit Polis Ercan Yöngöz’ün ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.