15.06.2021, Salı
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da atıl durumdaki parklar yenileniyor

Buldan’da atıl durumdaki parklar yenileniyor

Haber Merkezi - 7 Haziran 2021 Pazartesi - 13:13 Buldan’da atıl durumdaki parklar yenileniyor

Buldan Belediyesi, eski belediye başkanı Mehmet Yıldız ile trafik kazasında hayatını kaybeden belediye personeli Muhammed Tırman’ın adını taşıyan parklarda düzenleme çalışmasında bulundu.

A- A+

Cumhuriyet Parkı ve festival alanında başlatılan peyzaj çalışmalarının sürdüğü Buldan’da, atıl durumdaki parklardaki yenileme işlemleri de devam ediyor. Bu kapsamda, eski Yenicekent Belediyesi’nin 10 yıl başkanlığını yapan Mehmet Yıldız’ın ismini taşıyan çocuk parkı ile 2004 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden belediye personeli Muhammed Tırman’ın adının verildiği Çocuk Parkı’nı yeniden düzenledi.

 

“MAHALLE HURDALIĞI HALİNE GELMİŞTİ”

Çalışmayla ilgili bilgi veren Buldan belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Her iki parkımız bakımsızlıktan mahalle sakinlerinin hurdalığı haline gelmişti. Çocuk oyun grupları kullanılmaz haldeydi. Çocuk oyun gruplarını yenilerek, çocuklarımız için daha sağlıklı ve güvenli hale getirdik. Ayrıca yetişkinlerin de sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla fitness aletleri yerleştirdik” dedi.

YILDIZ AİLESİNDEN TEŞEKKÜR

Büyükşehir Yasası’yla tüzel kişiliğini kaybederek mahalleye dönüşen Yenicekent’e belediye başkanı olarak iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız’ın adını taşıyan parktaki çalışmaları, oğlu Hasan Hüseyin Yıldız, yakından takip etti. Babasının adının parkta yaşatılacak olmasının kendilerini oldukça gururlandırdığını söyleyen Yıldız, “Babam Yenicekent’e iki dönem hizmet etti. Emeği çoktur. Başkanımız Mustafa Şevik ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.