04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da 6 mahalleye sosyal tesis kazandırılacak

Buldan’da 6 mahalleye sosyal tesis kazandırılacak

Haber Merkezi - 17 Ağustos 2022 Çarşamba - 15:12 Buldan’da 6 mahalleye sosyal tesis kazandırılacak

Denizli’nin Buldan ilçesinde, belediye tarafından yürütülen çalışmayla kırsal kesimdeki 6 mahalleye sosyal tesis kazandırılacak.

A- A+

Buldan’da atıl durumdaki köy okulları değerlendiriliyor. Buldan Belediyesi, kırsal mahallelerde kullanılmayan atıl durumdaki okul binalarını aşevi, bahçelerini ise sünnet, düğün, mevlit gibi etkinliklerin yapabileceği yarı kapalı sosyal tesise çevirerek vatandaşların hizmetine sunuyor.

Ayrıca çocukları spora yönlendirmek amacıyla okullarının bahçesine basketbol ve halı saha yapılması da planlandı.

Buldan’ın yalnızca merkezinde değil, kırsal mahallerinde de yaşam konforunu yükseltmek için çalıştıklarını belirten Başkan Mustafa Şevik, “Kırsal mahallelerimizde yaptığımız önemli çalışmalardan biri de atıl durumdaki okul binalarımızı dönüştürme projemiz. Bu projemizle kırsal mahallelerimizde kullanılmayan okul binalarımızı aşevi ve sosyal tesis olarak yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Vatandaşlarımız burada, sünnet, mevlit, düğün gibi merasimlerini yapabilecek” dedi.

Haberin DevamıReklam

Şevik, “Projemiz dahilinde 7 mahallede başlattığımız sosyal tesis çalışmalarından 6’sını atıl durumdaki okul bahçelerine yapıyoruz. Bozalan, Mahmutlu, Kaşıkçı, Boğazçiftlik, Körtepe ve Beyler ilkokul bahçelerinde sosyal tesis çalışmalarımız başladı. Mahmutlu , Körtepe ve Bozalan ilkokulu binalarının çatı tadilatı yapılarak kiremitleri yenilendi. Bu üç okul binamızı en kısa zamanda aşevi olarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.