24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da 3 gün sürecek festivalin hazırlıkları...

Buldan’da 3 gün sürecek festivalin hazırlıkları tamamlandı

Haber Merkezi - 29 Temmuz 2021 Perşembe - 12:20 Buldan’da 3 gün sürecek festivalin hazırlıkları tamamlandı

Buldan Belediyesince hazırlıkları tamamlanan 25. Buldan –Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Üzüm Festivali, 6-7-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival ile ilgili konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Amacımız, hem Tripolis Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Yenicekent’imizi tanıtmak hem de üzüm üreticilerimizin sorunlarını gündeme getirmek” dedi.

A- A+

Cumhuriyet Parkı ve Festival alanında yeni düzenlemeye giden Buldan Belediyesi, bu yıl 25’ncisi düzenlenecek Buldan-Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Üzüm Festivali hazırlıklarını tamamladı.

Festival ile ilgili açıklamada bulunan Şevik, festivalin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle geçekleştireceğini ifade etti. Şevik, “Amacımız, kuruluşu 5500 yıl öncesine dayanan Tripolis Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Yenicekent’imizi tanıtmak, gece gündüz çalışarak turfanda sultaniye çekirdeksiz üzümünü yetiştirerek Türkiye ekonomisine katkı sağlayan üreticilerimizin sorunlarını gündeme taşımak ve halkımıza üç gün de olsa güzel zaman geçirtebilmek. Covid-19 tedbirlerinin uygulanacağı festivalimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI BELLİ OLDU

6 Ağustos Cuma günü saat 20.55’de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak olan festival, protokol üyelerinin açılış konuşmalarının ardından Gençlik Spor İlçe müdürlüğünün flok ekibinin gösterisi ile devam edecek. Saat 22.00’da sahne alacak olan Denizlili sanatçı Ahmet Algün, sevilen şarkılarını Yenicekentliler için seslendirecek.

Festivalin ikinci gününde ise Çakır Özcan ve Orkestrası, Gülay İlbeyli, Özgür Doğan konser verecek.
Üzüm teşvik yarışmasında dereceğe giren üzüm üreticilerinin ödüllendirileceği, üzüm ağısının seçileceği festivalin 3. gününde ise Gökhan Sametey ile Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçısı Duygu Kutlu sahne alacak.