02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da 2 bin ağaç fidanı toprakla...

Buldan’da 2 bin ağaç fidanı toprakla buluşuyor

Haber Merkezi - 1 Nisan 2021 Perşembe - 17:11 Buldan’da 2 bin ağaç fidanı toprakla buluşuyor

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nce Buldan Belediyesine hibe edilen 2 bin fidan, ilçe merkezi ve mahallelerinde toprakla buluşmaya başladı.

A- A+

Buldan Belediyesinin Ağaçlandırma projesi kapsamında 13 türde 2 bin fidan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ihtiyaç duyulan alanlara dikiliyor. Park ve Bahçeler Müdürü Hasan Ertan, Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol, Mahalle Muhtarı Metin Özmen ve belediye ekipleri, Kovanoluk Mahallesi’nde yapılması planlanan sosyal tesis alanında onlarca fidanı toprakla buluşturdu.

Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Orman Genel Müdürlüğü’nden ilçemize gönderilen Ihlamur, akçaağaç, kırmızı Amerikan meşesi, oya, çınar yapraklı dut, kurtbağrı, mabet ağacı, süs elması, defne yapraklı dağ muşmulası, tespih ağacı gibi 13 farklı türden 2 bin fidanın dikimine başlandı. Ekiplerimiz ilçe merkezinde ve muhtarlarımızdan gelen talepler doğrultusunda mahallelerimizdeki ağaçlandırma çalışmaları kapsamında fidanları toprakla buluşturmaya devam ediyor” dedi.

HATIRA ORMANLARI OLUŞTURULACAK

Haberin DevamıReklam

Buldan’da hatıra ormanı oluşturmak için yer tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten Şevik, “İlçemizde hatıra ormanları oluşturmak istiyoruz. İlk olarak Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli adına hatıra ormanı oluşturacağız. Hibe fidanlarımızın büyük bir bölümünü hatıra ormanlarında değerlendireceğiz. Fidanlar Buldan’da bir ormana dönüşecek” diye konuştu.

“BİNLERCE FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkanlığının ilk iki döneminde, Talat Tarakçı, Nuri Akın, Toplu Konut ve Gölbaşı Parkı gibi irili ufaklı 27 adet parkı Buldan’a kazandırdıklarını belirten Şevik, şunları söyledi: “Üçüncü dönemimizde de ağaçlandırmak, yeşil alan ve park çalışmalarımız devam ediyor. Önceki başkanlık dönemimizde diktiğimiz 25 bin fidan bugün, Buldan’ımıza hem daha yeşil bir görüntü hem de temiz hava sağlıyor. Yerel yönetimler olarak yeni nesillere, temiz bir çevre, yaşanabilir yeşil bir dünya bırakmanın yegane yolu, ağaçlık alanları artırmaktan, ormanlık alanları korumaktan ve yeni ormanlık alanlar oluşturmaktan geçmektedir. Bu bilinçle her yıl düzenli olarak binlerce fidanı toprakla buluşturmaya devam edeceğiz. ”