25.03.2023, Cumartesi
9 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’da 19 Mayıs bir dizi etkinlikle...

Buldan’da 19 Mayıs bir dizi etkinlikle kutlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mayıs 2022 Perşembe - 14:25Güncelleme: 19 Mayıs 2022 Perşembe - 14:26
Buldan’da 19 Mayıs bir dizi etkinlikle kutlandı

Buldan’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bir dizi etkinlikle kutlandı.

Törene, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kale, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Geren, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Geren tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ile devam etti. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda düzenlenen törenle devam etti.

Buldan Gençlik ve Spor Müdürü Muhammet Geren’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, gençlik adına konuşmayı Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Semih Ilgın yaptı. Ceyhin Emre Cerit 19 Mayıs adlı şiiriokurken, Ömer Faruk Öz Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni, Gençliğin Ata’ya cevabını ise törene katılan öğrencilerle birlikte İlknur Kaba okudu.

Haberin DevamıReklam

Karate ve halk oyunları gösterisinin ardından dart, masa tenisi, okçuluk ve karate dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kale ile İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara verdi.

GENÇLİK KONSERİNE DAVET

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Buldan Belediyesi’nin düzenlediği Yıldırım Yıldızdoğan konseri ile devam edecek. Hava muhalefeti nedeniyle 20 Mayıs Cuma gününe alınan Gençlik Konseri saat 21.00’de Alanyazı Meydanı’nda düzenleneceği, ilçe halkının davetli olduğu belirtildi.