21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan’a 6 metre yüksekliğinde saat...

Buldan’a 6 metre yüksekliğinde saat kulesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Mayıs 2022 Çarşamba - 16:42Güncelleme: 19 Mayıs 2022 Perşembe - 14:39
Buldan’a  6 metre yüksekliğinde saat kulesi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Kültür Ringi” projesi kapsamında yapımına başlanan saat kulesinin, Dokuma Kültürü ve El Sanatları Festivalinde açılmasının hedeflendiğini söyledi.

İlçe turizmini katkı sağlaması amaçlanan Kültür Ringi Projesi çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, 14 Mayıs Caddesi, Çarşı Sokak ve Uz Caddesi’ni birleştiren meydanda saat kulesi için çalışma başlatıldı.

İlçenin tarihi ve kültürel değerlerini simgeleyen figürlerin yer alacağı saat kulesinin 6 metre yüksekliğinde olacağı ve travertenden yapılacağı kaydedildi. Biri dijital olmak üzere dört tarafına özel saatler yerleştirilecek kulenin dış cephe ışıklandırmasına sahip olacağı ifade edildi.

Haberin DevamıReklam

Çalışmalar hakkında bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Gerekli özeni göstererek, Buldan’ın tarihi ve kültürel değerlerine uygun olarak inşa edeceğimiz saat kulesi, ilçemize farklı bir doku kazandıracağını inanıyoruz. Saat kulesinin açılışını, 10-12 Haziran tarihlerinde yapacağımız Buldan Dokuma Kültürü ve El Sanatları Festivalinde gerçekleştirmek istiyoruz. Saat kulesi şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.