09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Kestane Deresi’nde düzenleme çalışması

Kestane Deresi’nde düzenleme çalışması

Haber Merkezi - 2 Ağustos 2022 Salı - 12:35 Kestane Deresi’nde düzenleme çalışması

Denizli’nin Buldan ilçesinde anıt ağaçlarla çevrili Kestane Deresi’nde çevre düzenlemesi ve bakım çalışması başlatıldı.

A- A+

Anıt ağaçlarıyla dikkat çeken ve doğa tutkunlarının gözdesi olan ilçe merkezine bir kilometre uzaklıktaki Kestane Deresi, 1967 yılında dönemin belediye başkanı Ethem Tümbay tarafından düzenlenerek hizmetine sunuldu. Ancak geçen zamanda yıpranma meydana geldi. Bunun giderilmesi için Buldan Belediyesince çalışma başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çöken kırılan kilitli parke taşları bakımdan geçirilip yenileri döşenirken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çevre düzenlemesi çalışmalarına devam ediyor.

Kestane Deresi Aile Çay Bahçesi’ni ziyaret eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Şevik, belediye başkanlığının ikinci döneminde Kestane Deresi ile ilgili çay bahçesi düzenleme ve kır düğün salonu projelerini hazırladıklarını, ancak hayata geçiremediklerini belirterek, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam

“Bu dönemimizde projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Çevre düzenlemesi ve bakım çalışmalarımız başladı. Belediyemizin imkanları doğrultusunda kır düğün salonu düzenlemesi ile yarım kalmış inşaat halindeki binayı tamamlayarak kapalı düğün salonu olarak halkımızın hizmetine sunacağız.”

Buldan Kaymakamlığının GEKA destekleriyle hazırlanan yürüyüş ve bisiklet yolu güzergahı üzerinde bulunan Kestane Deresi yol yapım çalışmasını 2020 yılında tamamlandığını ifade eden Şevik, “Kestane Deresi, bitki türü ve anıt ağaçlarıyla doğa tutkunlarının gözdesi. Kestane Deresi’nden Süleymanlı Yayla Gölü’ne yürüyüş etkinlikleri düzenlenmektedir. Burasını hem yürüyüş etkinlikleri düzenleyen doğa tutkunlarının dinlenebileceği, hem de ilçe halkımızın yaz kış nefes alabileceği bir mekan olarak projelendirdik. Kır düğün salonu ve kapalı düğün salonu çalışmalarına, önümüzdeki yıl başlayıp,2024 yılında hizmete girmesini hedefliyoruz” diye konuştu.