05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Güzelleştirme ve Turizm Vakfı’ndan 270...

Buldan Güzelleştirme ve Turizm Vakfı’ndan 270 aileye iftar yemeği

Haber Merkezi - 27 Nisan 2021 Salı - 09:08 Buldan Güzelleştirme ve Turizm Vakfı’ndan 270 aileye iftar yemeği

Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Vakfı tarafından ilçede yaşayan 270’in üzerindeki aileye ramazan ayı boyunca iftarlık yemek dağıtımı yapılıyor.

A- A+

Buldan’ın tarihi dokusu ve kültürel varlıklarıyla turistik değerlerinin korunması ve tanıtılması amacıyla 1963 yılında kurulan Güzelleştirme ve Turizm Vakfı,  pandemi tedbirleri kapsamında toplu iftarların yasaklanması üzerine yeni bir uygulamaya gitti. Bu kapsamda vakıf,  ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek ulaştırılıyor. Belirlenen 270’in üzerindeki aileye çorba, sulu yemek ve pilavdan oluşan yemekler, Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Çakmacı ve gönüllüler tarafından evlere servis ediliyor.  Vakıf yönetimine teşekkür eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Buldan’da Kaymakamlık, Belediye, sivil toplum kuruluşları ve yardımsever vatandaşların bir olup ihtiyaç sahiplerinin yanında yer aldıklarını kaydetti. Şevik, “Buldan Güzelleştirme ve Turizm Vakfı, kurulduğu günden bugüne kadar, ismiyle müsemma her zaman ilçemizin güzel işlerinde, güzelleştirilmesinde sivil toplum kuruluşu olarak hep önde olmuştur” dedi.

 

“ÇORBADA BENİM DE TUZUM OLSUN DİYENLERİ BEKLERİZ”

Haberin DevamıReklam

Vakfın aşevinde pişirilen yemeklerin yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığını söyleyen Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yakın, yaşanan salgın hastalık nedeniyle toplu iftar yemekleri düzenleyemediklerini, ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin sıkıntı yaşamamaları için evlere sıcak yemek ulaştırdıklarını belirtti. Yakın,  “Her gün yaklaşık 200 vatandaşımızın evine yemek götürüyoruz. 70-75 civarında vatandaşımız da bizzat gelerek yemeklerini aşevimizden alıyor.  Tamamen vakfımızın gelirlerinden karşılanan iftarlıkları evlere ulaştırdık. Ancak, ‘Çorbada benim de tuzum olsun’ diyen olursa bağışlarını kabul etmeye hazırız” diyerek çağrıda bulundu.

“KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Vakfın amaçlarından birini de ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatılması olduğunu hatırlatan Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mustak ise, “ Dayanışma ve yardımlaşmanın daha fazla ön plana çıktığı ramazan ayında, vakıf olarak kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışıyoruz. Vakıf üyelerimizin desteği ile ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek ulaştırmaya çalışıyoruz. Destek olmak isteyen hayırseverlerimizin de bağışlarını kabul edebiliriz” dedi.