14.06.2021, Pazartesi
16 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Eğitim Vakfı’ndan “Medya Biziz” projesi

Buldan Eğitim Vakfı’ndan “Medya Biziz” projesi

Haber Merkezi - 2 Haziran 2021 Çarşamba - 15:07 Buldan Eğitim Vakfı’ndan “Medya Biziz” projesi

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Anka Gençlik Derneği ve Topluma Destek Derneği AnnaLindh Vakfı iş birliği ile düzenlenen Sanal Maraton kapsamındaki“Medya Biziz” projesiyle gençler, teknoloji bağımlılığı, medya okur-yazarlığı, covid-19 döneminde medya özgürlüğü gibi konularda bilgilendirilecek.

A- A+

Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı, Anka Gençlik Vakfı ve Topluma Destek Derneği Anna Lindh Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Sanal Maratonu “Medya Biziz” projesiyle devam ediyor. Proje ile gençlerin teknoloji bağımlılığı, medya okur-yazarlığı, covid-19 döneminde medya özgürlüğü ve toplumun karşılaştığı zorlukların ele alınacağını dile getiren Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Meryem Salman, “Anka Gençlik Derneği’nin Facebook sayfasında canlı yayınlanacak olan ve 3 çevrimci interaktif panelimize, alanında uzman kişiler, genç liderler ve sektörle yakından bağlantılı kurum ve kuruluşlar konuşmacı olarak yer alacak. Panelimize interaktif olarak katılan dinleyicilerimiz, aktif bir şekilde sorularını yöneltebilecektir” ifadelerini kullandı.

“BİRER HAFTA ARALIKLARLA SÜRECEK”

“Medya Biziz” Projesi’nin 5 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’da başlayıp birer hafta aralıklarla devam edeceğini belirten Salman, “Proje, Medya Okuryazarlığı, Erişebilirlik, ve Araçlar Konulu panelle başlayacak. 5 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’da Anka Gençlik Derneği Facebook sayfasından interaktif olarak gerçekleştirilecektir. 12 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’da ise Sosyal Medya konulu 2.panel ile devam edecek olan projemiz, 19 Haziran 2021’de saat 20.00’da düzenlenecek olan Medyadaki Tehditler konulu panel ile sona erecek” diye konuştu.

SALMAN’DAN GENÇLERE DAVET

Anka Facebook sayfasından yayınlanacak panellere tüm gençlerin katılabileceğini kaydeden Salman, “Proje görünürlüğünü artırmak ve farklı bölgelerden daha fazla gence ulaşmak için Marmara, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinden 3 farklı kurumun ortaklığı ile oluşturuldu. Buldanlı vatandaşlarımızdan, özellikle de gençlerimizden bu projeye katılmalarını rica ediyorum” çağrısında bulundu.