15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan dokumaları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki gösterimde tanıtıldı

Buldan dokumaları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki gösterimde tanıtıldı

Haber Merkezi - 12 Ocak 2022 Çarşamba - 16:10 Buldan dokumaları Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki gösterimde tanıtıldı

Buldan’a ait geleneksel el dokuması ürünleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen “Türkiye Dokuma Atlası Projesi” kapsamında tanıtıldı.

A- A+

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himayesinde yürütülen Türkiye Dokuma Atlası Sahne Gösterimi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

Buldan’ın geçmişi M.Ö 6 bin yıllarına dayanan geleneksel el dokuması ürünlerinin yer aldığı gösterimde, Günün farklı zamanlarında kullanıma ilişkin tasarlanmış kıyafetler ve ev tekstil örneklerinin 99 ülkeden büyükelçiler ve eşleri ile bakanlar, belediyeler ve sponsor temsilcilerinin beğenisine sunuldu. Gösterimde, ünlü modacıların doğal boyalı Buldan Bezi’nden hazırladıkları çağdaş tasarımlar büyük beğeni topladı.

Haberin DevamıReklam

ŞEVİK’TEN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Emine Erdoğan’ın konuşmasında Buldan dokumalarından bahsetmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Şevik, “Türkiye Dokuma Atlası ilk sahne gösteriminde, Buldan’ın kültürel zenginliklerini tanıtma fırsatı yakalamak bizim için büyük bir onur ve gururdur. Böylesine güzel bir fırsatı bizlere tanıyan Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi başta olmak üzere katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.