21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanlığına...

Buldan Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanlığına Yalçın seçildi

Haber Merkezi - 6 Ekim 2018 Cumartesi - 00:26 Buldan Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanlığına Yalçın seçildi

Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği’nin olağan genel kurulunda başkanlığına Sait Yalçın seçildi.

A- A+

Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği’nin Genel Kurulu, Buldan Belediyesi El Sanatları ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Salih Atlamaz’ın yeniden aday olmadığı genel kurulda başkanlık için Özcan Durusoy ve Sait Yalçın yarıştı. Durusoy 26 oy alırken, 41 oy alan Yalçın başkanlığa seçildi.

Yönetim kurulunda ise Erhan Türkmenoğlu, Ali Buldanlıoğlu, Ayla Çetinkaya, Müzehher Kayan, Mustafa Mustak ve Bekir Yalçın görev aldı.

Üyelere teşekkür eden Yalçın, derneğin yeni dönemdeki ilk etkinliğinin Süleymanlı Yayla Gölü’ndeki kuş dözlem etkinliği olacağını, bu etkinliğin 7 Ekim Pazar günü Türkiye’nin 18 noktasında yapılacağını söyledi.

DAHA ÖNCE 10 YIL BAŞKANLIK YAPTI

Genel kurul sonrası açıklamada bulunan Yalçın, derneğin 1992 de kurulduğunu, 1996-2006 yılları arasında başkanlığını yaptığını belirterek, “Bu dönemde TÜBA ile Türkiye’de 6 disiplinde arkeoloji, kentsel mimari, kırsal mimari, etnoğrafya, etnobotanik, sözlü tarih kültür envanteri tamamlandı. Buldan Festivali başladı. Yayla Gölü 1. derece doğal sit alanı ilan edildi, Buldan evlerinin 158 tanesi tesçillenerek koruma altına alındı” dedi.