21.01.2022, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediyesi’ne atık konteyneri hibesi

Buldan Belediyesi’ne atık konteyneri hibesi

Haber Merkezi - 22 Aralık 2021 Çarşamba - 17:07 Buldan Belediyesi’ne atık konteyneri hibesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Buldan Belediyesi’ne 115 adet geri dönüşebilir atık konteyner ile 120 adet evsel atık konteyneri hibe edil

A- A+

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce hazırlanan Sıfır Atık Yönetim Sistemi Kurulum Projesi’ne hibe desteğinde bulundu.

235 ADET KONTEYNER TESLİM ALINDI

Çevre kirliliği ile mücadele kapsamında gönderilen 115 adet dönüşebilir atık konteyneri ile 120 adet evsel atık konteyneri, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve birim amirleri tarafından teslim alındı.

ŞEVİK’TEN BAKAN KURUM’A TEŞEKKÜR

Konteynerlerin ilçe genelinde ihtiyaç duyulan alanlara yerleştirileceğini belirten Şevik, “Göreve geldiğimiz günden itibaren daha temiz, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir Buldan için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önce sağlık, önce sıhhat diyoruz. Temizlikteki başarı çıtamızı her geçen gün daha ileri bir boyuta çıkartıyoruz. Bu kapsamda bizlere destek olan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ederim” dedi.