02.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediyesinden Yunus Emre Parkı

Buldan Belediyesinden Yunus Emre Parkı

Haber Merkezi - 12 Nisan 2021 Pazartesi - 18:14 Buldan Belediyesinden Yunus Emre Parkı

Buldan Belediye aşkanı Mustafa Şevik, Türk Tasavvuf Şairi Yunus Emre’nin adını taşıyacak parkın yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

A- A+

Tasavvuf edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700.yılı olması sebebiyle UNESCO, Yunus Emre’nin ölüm tarihini anma ve kutlama yıl dönümleri arasına aldığını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesinin ardından Buldan Belediyesi, 4 Eylül Mahallesi’nde Yunus Emre Parkı yapımı için çalışmalara başladı.  

Haberin DevamıReklam

“YUNUS EMRE’NİN ADINI MİRAS BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Birim müdürleri ve meclis üyeleriyle birlikte Yunus Emre Parkı’nın yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yunus Emre’nin şiirlerinde işlediği insan ve doğa sevgisinin, hoşgörünün yaşatılacağı bir parkı Buldan’a kazandırmak istediklerini ifade etti. Şevik, “Buldan Belediyesi olarak, Yunus Emre’nin adına yakışan yeşil alan ve parkı ilçemize kazandırmak istiyoruz.  Çocuklarımıza,  gelecek hem tasavvuf şairi Yunus Emre’nin adını hem de onun dünya görüşünü gelecek nesillere miras bırakmak istiyoruz” dedi.