05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediyesinden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Buldan Belediyesinden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Haber Merkezi - 22 Nisan 2021 Perşembe - 10:39 Buldan Belediyesinden haşerelere karşı ilaçlama çalışması

Buldan Belediyesince, haşere ile mücadele kapsamında larva üreme alanlarını yok etmeye yönelik ilaçlama çalışmalarının sürdürüleceği kaydedildi.

A- A+

Bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte başlanan çalışmalarda sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesini yürütülüyor. Bu kapsamda geçen hafta yapılan dere yatağı ile su birikintisi olan alanlarda temizlik çalışmasında bulunulduğu açıklandı. Larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik uygulamalarını sürdüren belediye ekipleri, dere yatakları başta olmak üzere, çöp konteynırları ve sulak alanlarda ilaçlama yapıyor.

Haberin DevamıReklam

İlçe genelinde gerçekleştirilen sivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele çalışmalarının kış aylarında başladığını bahar ve yaz ayları boyunca tüm mahallelerde rutin bir şekilde devam edeceğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “İlçe genelinde dere yatakları ve sulak alanlar ile çöp konteynırların ilaçlanması sayesinde uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz bu sene erken ve et kin bir şekilde başladı.  Vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi bu çalışmalarımız yaz boyunca devam edecek” dedi.