17.01.2021, Pazar
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Buldan Belediyesinden eğitime destek

Haber Merkezi - 10 Eylül 2019 Salı - 09:18 Buldan Belediyesinden eğitime destek

Buldan Belediyesi Meclisi, Gölbaşı Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Kültür Merkezini, anaokulu olarak kullanılmak şartıyla Mill Eğitime devredilmesi kararını aldı.

A- A+

Buldan Belediye Meclisi eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. 18 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, MHP İlçe Başkanlığına atanan Ahmet Özeşmen’in istifa etmesiyle boşalan meclis üyeliğine aynı partiden Mustafa Benli geldi.

Meclis üyeliğindeki değişim nedeniyle seçim de yapıldı. Yeni üye Benli, katip üyeliğe ve İmar Komisyonu üyeliğine seçildi. Tarihi Kentler Birliğinde ise Buldan’ı Veli Tokdemir temsil edecek.

KÜLTÜR MERKEZİ ANAOKULU OLACAK

Öte yandan, ilçede anaokulu ihtiyacını karşılamak için belediyeye ait Zübeyde Hanım Kültür Merkezinin, Maliye Hazinesine geçirilerek Milli Eğitim Bakanlığı adına tahsis edilmesi Meclis’te kabul edildi.

Belediyenin imkanları doğrultusunda eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Şevik, “Öğrencilerin daha rahat ve çağdaş bir ortamda eğitim görebilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Belediye olarak her alanda eğitime tam destek vermeye devam edeceğiz” diyerek maddeye oy birliği ile kabul eden meclis üyelerine teşekkür etti.