06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediyesinden Çarşı Meydanı’na süs havuzu

Buldan Belediyesinden Çarşı Meydanı’na süs havuzu

Haber Merkezi - 21 Ekim 2021 Perşembe - 15:22 Buldan Belediyesinden Çarşı Meydanı’na süs havuzu

Buldan Belediyesince, Fetçiler Sokağı, Çarşı Sokağı, Türkmenoğlu Sokağı ile Dokuma Pazarı Sokağı’nı birleştiren Çarşı Meydanı’nda çevre düzenleme çalışması başlatıldı. Çalışma kapsamında meydana Buldan’ı simgeleyen figürlerin bulunduğu mermer havuz yapılacağı belirtildi.

A- A+

“Kültür Ringi” projesi kapsamında sokak sağlıklaştırılması ve restorasyon uygulaması tamamlanan sokaklarda, çevre düzenleme çalışmaları başlatıldı. Çarşı Meydanı’nda yapımına başlanan süs havuzu çalışmalarını incleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, havuzun üzerinde Buldan’ın tarihini, dokumasını, turfanda üzümünü simgeleyen figürlerin yer alacağını açıkladı. 3 metre çapında olacak havuzla ilgili olarak Şevik, “Bu havuz tamamlandığında, çarşı meydanının tarihi güzelliğine güzellik katacak” dedi.

Haberin DevamıReklam

KÜLTÜR RİNGİ ŞEKİLLENİYOR

Kültür Ringi projesinin önemli bir bölümünün tamamlandığını belirten Şevik, “Kültür Ringi projemiz, 14 Mayıs Caddesi’nden başlayıp, Çarşı Sokak, Fetçiler, Semerci, Dokuma Pazarı sokağı, Beyler Konağı ve BELKÜM’ü kapsayan bölümünü tamamladık. Bu bölgede tek bir sokağımız kaldı. Tavacı Sokak. Projesi tamamlanan Tavacı Sokak’ta sağlıklaştırma ve restorasyon uygulamaları en kısa zamanda başlayacak. Tarakçı Konağı, Behçet Uz Konağı’nı kapsayan Tarakçı Sokağı ile Terziler Kaşı sokaklarının projelendirme çalışmaları da tamamlandı” diye konuştu.

Şevik, Çarşı Meydanı’ndaki incelemelerinin ardından 14 Mayıs Meydanı’nda yapılması planlanan Saat Kulesi alanını gezdi.