05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediye Mezbahasında yenileme çalışmaları sürüyor

Buldan Belediye Mezbahasında yenileme çalışmaları sürüyor

Haber Merkezi - 20 Mayıs 2022 Cuma - 15:14 Buldan Belediye Mezbahasında yenileme çalışmaları sürüyor

Buldan Belediyesince ilçe mezbahasında başlatılan yenileme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar tamamlandığında tesiste aynı anda 60 hayvanın kesimi yapılabilecek. Ayrıca bahçe alanı canlı hayvan pazarı olarak hizmet verecek şekilde düzenlenecek.

A- A+

Buldan’da, Talat Tarakçı’nın belediye başkanlığı döneminde (1934-1938) yaptırılan mezbahanın yenilenerek yeniden hizmete açılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Mustak ve birim amirleriyle birlikte mezbahada incelemelerde bulundu.

Haberin DevamıReklam

İlgililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Şevik, “Yaklaşık bir asırlık mezbaha artık işlevini yitirmişti. Burayı aslına uygun olarak restore ederek, daha modern ve daha hijyenik mezbahayı ilçemize kazandıracağız. Burası tarihle modern yapının buluştuğu ender noktalardan biri olacak” dedi.

Mezbahanın 60 küçük ve büyükbaş hayvan kesiminin aynı anda yapılabilecek şekilde düzenleneceğini kaydeden Şevik, yalnızca kurban pazarı olarak kullanılan alanı da yılın 12 ayı canlı hayvan pazarı olarak hizmet verir hale getireceklerini söyledi.

Yeni düzenleme ile kapasitesi 3 kat arttırılacak olan canlı hayvan pazarında kapalı ve açık alanların yer alacağını ifade eden Şevik, ayrıca satış ve alışveriş için gelenlerin oturup dinlenebileceği sosyal alanlar yapılacağını, buranın aynı zamanda çevre ilçelere de hizmet vereceğini sözlerine ekledi.