20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediye Meclisinden esnafa kira desteği

Buldan Belediye Meclisinden esnafa kira desteği

Haber Merkezi - 3 Eylül 2021 Cuma - 17:20 Buldan Belediye Meclisinden esnafa kira desteği

Buldan Belediye Meclisi, belediye kiracılarından 2020-2021 yıllarında çalışmadıkları sürelerde kira alınmamasını oy birliğiyle kabul etti.

A- A+

Buldan Belediye Meclisi, eylül ayı toplantısı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirildi. Belediyeye ait işyerlerinde çalışan mağduru esnafan kira bedeli alınmamasıyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu  oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, kiracılardan işyerlerinin 2020-2021 yıllarında açık olmadığı sürelerden kira alınmayacağı, ayrıca bu yıl ki kiraların da yarı yarıya alınacağı belirtildi.

“100. YILA ÖZEL KUTLAMA YAPACAĞIZ”

Haberin DevamıReklam

4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun yıl dönümünü etkinliklerinin geçen yıl pandemi nedeniyle erterlendiğini belirten şevik, bu yıl ise Türlübey Mahallesi ile Türkiye’nin dört bir yanında meydana gelen orman yangınları ve Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketi dolayısıyla iptal etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Şevik,  “Önümüzdeki yıl, Buldan’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü  kutlayacağız. 100. yıla özel bir kutlama yapılacağını şimdiden söz veriyorum. Buldan halkımızın İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılını kutlarım” dedi.

Meclis üyeleri de gündem dışı söz alarak,   Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıldönümünü kutladı.