13.04.2021, Salı
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Buldan Belediye Meclisi Mart ayı oturumu...

Buldan Belediye Meclisi Mart ayı oturumu yapıldı

Haber Merkezi - 5 Mart 2021 Cuma - 18:27 Buldan Belediye Meclisi Mart ayı oturumu yapıldı

Buldan Belediye Meclisi mart ayı oturumu, Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirildi.

A- A+

Toplantı, Bitlis’in Tatvan ilçesinde helikopterin kaza kırıma uğrayarak düşmesi sonucu şehit olan 11 asker için dua okunmasıyla başladı.

Meclis’te grubu bulunan partilerin grup başkanvekilleri sırasıyla söz alarak, şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması, milli birlik ve beraberliğin bozulmaması temennisinde bulundu.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE YAD EDİYORUZ”

Toplantıda konuşma yapan Şevik, şunları söyledi: “Dünya’nın hiçbir milletin de zannımca ‘Mehmetçik’ gibi hiçbir ordu mensubu yoktur. Zaten Peygamber Efendimize olan bağlılığımızdan dolayı, O’nun has ismini, onun tuğra ismini , künye ismini Mehmet yaparak, o saygıyı göstermiştir. Necip Türk Milleti’nin gösterdiği o saygıyı , o hassasiyeti , ne Arap topluluğu ne de başka İslam topluluğu ,gösterebilmiştir. Biz Peygamber Efendimize saygımızdan dolayı Tuğra ismini Mehmet yapmışız. Arkasına da bir çik ekleyerek ‘Mehmetcik’ yaparak, hem ordu mefhumu hem de ordu-millet mefhumunu dünyada yaşatan en asil milletiz. Hatta, önüne arkasına cuk,cık eklendiğinde, yani ‘Sungurcuk’, ‘Oğuzcuk’, ‘Kırgızcık’ dediğin zaman mana uçup gidiyor. Hiçbir mana, Mehmetçiğin önüne geçemiyor, geçemez. Dolayısıyla biz tekrar o manaya bağlı kalarak bütün bu güne kadar bu toprak için, bu din için, bu vatan için ta Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bütün gazi ve şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz.”

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAKİ KALACAK”

Türkiye’yi bölmek isteyen, uzantıları yurt dışında olan hiçbir unsurun bunu başaramayacağını kaydeden Şevik, “İşte bir devir Asala, bir devir PKK’yi kullanarak bu ülkeye zarar vermek isteyenlere, bölücülere fırsat aşılamaya çalışan her türlü belayı Allah bizden uzak tutsun. Ben İnanıyorum ki bu Millet bu badireleri de atlatacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet baki kalacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.