07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik: Festivalin amacına ulaştığına inanıyorum

Şevik: Festivalin amacına ulaştığına inanıyorum

Haber Merkezi - 13 Haziran 2022 Pazartesi - 19:30 Şevik: Festivalin amacına ulaştığına inanıyorum

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, bu yıl 20’ncisisi düzenlenen Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’nin yaşanan hava muhalefetine rağmen amacına ulaştığını belirtti.

A- A+

Pandemi nedeniyle yapılamayan Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali, iki yıl aranın ardından yeniden düzenlendi. “Kuş Şenliği”, geleneksel Buldan dokumasının tanıtıldığı defile, yöresel yemek yarışması gibi aktivitelerin yanı sıra konserlere de yer verilen festival renkli geçti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, festivalle ilgili değerlendirmesinde, Buldan’a sadece Denizli’den değil, çeşitli il ve ilçelerden de ziyaretler gerçekleştiğini ifade etti. Şevik, “İlçemizin kültürel mirası dokumasını, Buldan’a özgü mimarisiyle dikkat çeken konaklarımızı, tarihi sokaklarımız ile doğal güzelliklerini, organik tarımını tanıtmak, ilçe ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 20’ncisini düzenlediğimiz festivalin amacına ulaştığına inanıyorum. Başka şehirlerden gelen misafirlerimizin, Buldan’ı çok beğendiklerini ifade ederek, mutlu bir şekilde ayrılmaları bizleri onurlandırmıştır. Festivalde emeği geçen başta belediye personelim olmak üzere, bizlere destek veren sivil toplum kuruluşları ve tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek etkinliklere de değinen Şevik, “Pandemi dolayısıyla iki yıl ertelenen festivaller ve etkinlikleri sırasıyla gerçekleştireceğiz. Yenicekent Festivali’nin ardından geniş kapsamlı Buldan’ın kurtuluşunu 100. yılına yakışır şekilde 4 Eylül’de kutlayacağız. Ardından Sokakta Sanat Var etkinliğimiz yapılacak” diye konuştu.