29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik: Sporu ve sporcusu önemsiyoruz

Şevik: Sporu ve sporcusu önemsiyoruz

Haber Merkezi - 29 Eylül 2022 Perşembe - 10:05 Şevik: Sporu ve sporcusu önemsiyoruz

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yerel yönetim olarak sporu ve sporcuyu çok önemsediklerini belirtti.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt ve birim amirleriyle birlikte belediyenin spor kurslarına devam eden öğrencileri ziyaret etti. Milli hakem ve antrenör Suat Özdemir’den çalışmalar hakkında bilgi alan Şevik, küçük yaştaki her çocuğun, bir spor branşıyla ilgileniyor olmasının çok kıymetli olduğunu vurguladı. Şevik, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızı ve gençlerimizi sporu sevdirmek, sporun herhangi bir branşına yönlendirmek amacıyla açtığımız karate ve kick boks kurslarımız devam ediyor. Her yaş grubundan çok sayıda kursiyerimiz mevcut. Bu da bizleri mutlu ediyor. Buldanlı spor kurslarımızdan faydalanıyor. Katıldıkları turnuvalardan önemli derecelerle dönen öğrencilerimize tebrik ediyor, geleceğin sporcularını yetiştiren antrenörümüz Suat Özdemir’e teşekkür ediyorum”

Haberin DevamıReklam

Öğrencilere forma hediye eden ve yapımı süren spor yatırımlarının en kısa zamanda hizmete sunulacağını kaydeden Şevik, “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliği ile 5 mahallemize halı saha, 5 mahallemize basketbol sahası yapıyoruz. Ayrıca Yenicekent ve Buldan ilçe stadımızın yenileme çalışmaları tamamlandı. İnşaatı tamamlanan Gençlik Merkezimizin geçici kabulünü gerçekleştirdik. Gençlik önemli, gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, geleceğe hazırlanması için mutlaka spor yapmaları gerekiyor. Buldan Belediyesi olarak, alt ve üst yapı çalışmalarınızın yanı sıra geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik, gerek eğitim gerek spor, gerekse diğer alanlarda da ciddi desteklerimiz ve yatırımlarımız devam ediyor” diye konuştu.