20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik, muhtarlarla toplantı yaptı

Şevik, muhtarlarla toplantı yaptı

Haber Merkezi - 2 Eylül 2021 Perşembe - 16:12 Şevik, muhtarlarla toplantı yaptı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçede görev yapan muhtarlarla toplantıda bir araya geldi.

A- A+

Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci ve 45 muhtarın katıldığı toplantı, Buldan Belediyesi Düğün Salonu’nda yapıldı. Mahalle muhtarlarının dernek ve belediye ile ilgili taleplerini iletme fırsatı bulduğu toplantıda, derneğe üye olmayan muhtarların üyelik işlemleri de yapıldı.

Toplantıda muhtarları belediye hizmetleri ile ilgili bilgilendiren Şevik, “Önceki başkanlık dönemlerimde olduğu gibi, yeni dönemde de sık sık bir araya geldiğimiz mutat toplantılarımıza pandemi dolayısıyla ara vermiştik. Mutlaka bütün mahallelerimizin eksiklikleri vardır. Hayat devam ettikçe, ilçemiz geliştikçe mahallelerimizin de belediyemizden talepleri artacaktır. Bunun bilincindeyiz. Belediyemizin kaynaklarını doğru bir şekilde kullanarak mahallelerimize hizmet götürüyoruz, siz muhtarların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Ben inanıyorum ilçemiz Buldan Belediyesi, siz muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle daha da güzelleşecek, gelişecek” dedi.

“MUHTARLIK MÜESSESİ KUTSAL BİR MÜESSESEDİR”

Dertlenen, kendini ifade edebilen ve sıkıntılarını iletebilen muhtarların kendisi için her zaman makbul olduğunu söyleyen Şevik, “İnsanlar, doğumundan ölümüne kadar biz belediye başkanları ve siz muhtarlarla muhatap oluyor. Başkanlık ve muhtarlık müessesi çok kutsal bir müessesedir. Ve her zaman şu söylerim, dertlenen, sorunlarını ifade eden, konuşan muhtarlar benim için her zaman daha makbuldür” diye konuştu.

Haberin DevamıReklam

Muhtarların üzerinde durduğu su sıkıntısına da değinen Şevik, “Su sorunu, yanlış çevre politikaları ve yaşanan kuraklık nedeniyle yalnızca Buldanımızın değil, Türkiye’nin ve tüm dünya ülkelerinin önemli sorunu haline gelmiştir. Burada bizlere de büyük sorumluluklar düşüyor. Suyumuzu tasarruflu kullanarak ve daha özenli kullanmaya alışmalıyız. Bu sıkıntının üstesinden de böyle gelmeliyiz” diyerek, tasarruf çağrısında bulundu.

BULDAN’DAN MUHTARLARA MÜJDE VERDİ

Buldanlı muhtarlara derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Türkiye Muhtarlar Derneği Denizli Şube Başkanı Osman Yüreci ise, derneğin avantajlarından yararlanmaları için bütün muhtarlara üye olmaları için çağrıda bulundu. Yüreci, şunları söyledi:

“Dernek olarak muhtarlarımızın sorunları ve talepleri üzerine 29 maddelik genelge hazırladık. Bu sorunlarımızın çözümüne ilişkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştük ve söz aldık. Ve buradan sizlere müjde veriyorum, muhtarlarımızın maaşı en düşük devlet memuru maaşı düzeyine çıkartılacak ve özlük haklarımız sağlanacak. Ayrıca, bunu koronavirüsü salgını döneminde çok yaşadık. Hastalanan muhtarımızın yerine bir aza bakıyor. Ancak o aza, hiçbir ödenekten yararlanmıyordu. Artık bu da değişecek.”