24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik: Kadınlarımızın destekçisi olacağız

Şevik: Kadınlarımızın destekçisi olacağız

Haber Merkezi - 30 Temmuz 2021 Cuma - 13:28 Şevik: Kadınlarımızın destekçisi olacağız

AK Parti Kadın Kolları Denizli İl Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıya katılmak üzere Denizli’ye gelen kadın heyeti ağırlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Belediye olarak her zaman kadınlarımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.

A- A+

Ziyarete, Kadın Kolları MKYK Üyesi Dora Kübra Yıldız, Kadın Kolları MKYK Üyesi Gözde Keskin Özalp ve Gamze Sevgi, Ege bölge Koordinatörü Tülay Beşkonak Özçay, Denizli İl Koordinatörü Fatma Kıratlı, Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Aynil Yavaş, Kütahya İl Kadın Kolları Başkanı Melek Mankan, Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, Afyon İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ile Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde katıldı. AK Parti heyetini Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eşi Bahija Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Mustak karşıladı.

“KADINLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Şevik, “Sizler bizim kültür elçilerimizsiniz. Buldan’ımıza hoş geldiniz” diyerek ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getirdi. Buldan’ın tarihi, kültürel ve ekonomik yapısıyla ilgili bilgi veren Şevik, “Buldan ekonomisinin can damarı kadınlarımızdır. Buldanlı kadınlarımız, bir taraftan çocuklarıyla, ailesiyle ilgilenirken bir taraftan da evlerinin alt katlarında bulunan tezgahın başına geçer, nakış işler aile ve ilçe ekonomisine katkı sağlar. İşte kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru ürünlerini daha iyi şartlarda pazarlayabilmeleri ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri için belediyemiz öncülüğünde BELKÜM Kadın Kooperatifi kuruldu. Belediye olarak her zaman kadınlarımızın yanında ve destekçisi olacağız” dedi.

BULDAN’I GEZDİLER

AK Partili kadınlara geleneksel el dokuması ürünlerden hediye eden Şevik, ilçenin dokuma kültürünü, tarihçesini kaleme aldığı ikinci kitabı “Dokumanın Başkenti Buldan” kitabını imzaladı. AK Partili kadınlar daha sonra tarihi konakları, restorasyonu yapılan sokakları ve Süleymanlı Yayla Gölü’nü gezdi.