20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Şevik: Devletimizin tüm kurumları teyakkuz halindedir

Şevik: Devletimizin tüm kurumları teyakkuz halindedir

Haber Merkezi - 4 Ağustos 2021 Çarşamba - 14:35 Şevik: Devletimizin tüm kurumları teyakkuz halindedir

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçenin büyük bir yangın tehlikesi atlattığını, Türlübey’deki yangının yeniden kontrol altına alındığını ve devletin tüm kurumlarıyla tayakkuz halinde olduğunu belirtti.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Türlübey Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanında pazartesi günü öğle saatlerinde çıkan yangının kontrol altına alınmasına rağmen, rüzgarın etkisiyle dün alevlerin yeniden yükseldiğini belirtti. Şevik, şunları kaydetti:

“Pazartesi günü aldığımız yangın ihbarı üzerine belediye personelimiz ve Orman Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte kısa sürede Türlübey Mahallemize intikal ettik. Alevlerin yerleşim bölgelerine doğru ilerlemesi üzerine tedbir amaçlı Türlübey Mahallemizdeki evleri boşalttık, hayvanların naklini gerçekleştirdik. Bugün itibariyle üç güne yakın süren söndürme çalışmalarının ardından alevler kontrol altına alındı ve bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor. Büyük bir alanın zarar gördüğü orman yangınında can kayıplarının yaşanmaması bizlerin tek tesellisi oldu.”

Haberin DevamıReklam

Buldan’ın bir daha böyle bir felaket yaşamamasını dileyen Şevik, “Türlübey ve Buldanımız büyük bir tehlike atlattı. Buldanlılar adına yangınla mücadele desteği veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim. Belediye personelime ve en önemliside duyarlı bölge halkımız ve çiftçilerimize, sağduyulu vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Vatandaşlarımız su, ayran, maske, yanık kremi, gıda, buz gibi acil ihtiyaçlara ilişkin yardımlarıyla ekiplerimize destek sağlamışlardır. Orman yangınına ilk müdahale sırasında yaralanan Orman Şefliği personelimiz Yaşar Kozakbaş’a acil şifalar dilerim. En kısa zamanda sağlığına kavuşup, görevinin başına dönmesini temenni ederim. Bütün dualarımız devam eden yangınların bir an önce kontrol altına alınarak söndürülmesi içindir. Allah ne Türkiye’mize ne de Buldan’ımıza bir daha böyle bir felaket yaşatmasın” dedi.

Şevik, son günlerde Süleymanlı, Türlübey, Alandız ve Tekke mahallelerinde yaşanan yangınların söndürülmesinde görev alan kamu görevlileri ve vatandaşlara teşekkür ederek, devletin tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde olduğunu sözlerine ekledi.