24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. BELKÜM Kadın Kooperatifi ve DOYEG’den kermes

BELKÜM Kadın Kooperatifi ve DOYEG’den kermes

Haber Merkezi - 21 Aralık 2021 Salı - 15:26 BELKÜM Kadın Kooperatifi ve DOYEG’den kermes

BELKÜM Kadın Kooperatifi ile Doku Yerel Eylem Gurubu (DOYEG) işbirliğinde Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla el emeği kermesi düzenlendi.

A- A+

BELKÜM Kadın Kooperatifi ile DOYEG, 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’nü, Buldan Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenledikleri kermesle kutladı. Kermese Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in eşi Bahija Şevik ve kızı Aygül Nur ile birlikte, Ak Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, BELKÜM Kadın Kooperatifi Başkanı Aysel Mustak, kooperatif üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK”

İlçe halkının ilgi gösterdiği kermeste kooperatif üyeleri Buldan dokuması ürünlerden yöresel lezzetlere, ahşap boyamadan takıya kadar çeşitli el emeklerini satışa sundu. Ev hanımlarının ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla yapılan kermese ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Şevik, “Kermese katılan ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini satıyor. Kendi ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Önemli olan üretmek, yardımlaşma ve birbirimize destek olmak. Bu duygularla tüm kooperatif başkan ve ortaklarının 21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü’nü kutluyorum” dedi.

“KERMES VERİMLİ GEÇTİ”

21 Aralık Dünya Kooperatifçilik Günü dolayısıyla gerçekleştirilen kermesin oldukça verimli geçtiğini dile getiren Mustak, “Öncelikle Buldanlı kadınları kooperatif çatısı altında birleşmelerine öncülük eden ve kapılarını ev hanımlarına açan Belediye Başkanımız Şevik’e teşekkür ediyorum. Kooperatif olarak amacımız ev hanımlarımızın ürettiği yöresel ürünleri aile ekonomisine katkı sağlanması olduğu kadar, ilçemizin unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını yeniden canlandırarak ekonomiye kazandırmak” diye konuştu.