07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Bahreynli gençler Buldan’a geldi

Bahreynli gençler Buldan’a geldi

Haber Merkezi - 13 Haziran 2022 Pazartesi - 09:40 Bahreynli gençler Buldan’a geldi

Bahreyn’den bir grup genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünün “Genç Gönüllüler” projesi kapsamında Buldan’a geldi.

A- A+

Bahreynli gençlik grubunu Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Muhammet Geren karşıladı.

Buldan El Sanatları Merkezi’nde konuk gençlerle bir araya gelen Kaymakam Murat Sarı, “Sizin coğrafyanızla bizim çok ortak paydamız, gönül köprülerimiz var. Birbirimizi hiç tanımasak da bilmesek de ortak değerler noktasında buluşuyoruz. Denizli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin güzel illerinden birisi. Ege’nin incisi diyebiliriz. Buldan’da Denizli’nin gerçekten güzel bir parçası. Umarım Türkiye’de kaldığınız sürece güzel vakit geçirirsiniz. Birbirimizi tanıyan ve bundan sonrada gönül köprüsünü devam ettiren insanlar oluruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Buldan’ın tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili veren Belediye Başkanı Mustafa Şevik de, “Buldan’a gelmenizden çok mutluluk duyduk. Buldan tarihi bir şehir. İçerisinde bulunduğumuz bina ise eski bir cezaevi idi. Belediye olarak burasını devraldık, restorasyonu tamamlandıktan sonra müze yaptık. Tekstil müzesi. Buldan’ın tarihi, kültürel zenginliklerini gezerek yerinde göreceksiniz. Tekrar Buldan’a hoş geldiniz. Türkiye’ye her zaman bekleriz” diye konuştu.

Daha sonra tekstil müzesi olarak kullanılan eski cezaevi koğuşlarını gezen Bahreynli gençler, atölyede cam boncuk yapmayı denedi.

Daha sonra Buldan Belediyesi tarafından restore edilen tarihi binaları ve sokakları gezen Bahreynli gençler, 20. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kuş Şenliği” etkinliğine de katıldı. Talat Tarakçı Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlikte gençler, Çakır ve Orkestrasının solisti Ateş ile Türk Sanat Müziği sanatçısı Anıl Dinç’in seslendirdiği hareketli parçalar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Bu arada Şevik ve eşi Bahija Şevik, gençlere Buldan dokuması el ürünlerinden hediye etti.