24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Baba ile oğulun yarıştığı seçimde kavga

Baba ile oğulun yarıştığı seçimde kavga

Haber Merkezi - 19 Temmuz 2021 Pazartesi - 11:44 Baba ile oğulun yarıştığı seçimde kavga

Denizli’nin Buldan ilçesinde, baba ve oğulun yarıştığı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi genel kurulunda kavga çıktı. Polis ekiplerinin müdahalesiyle sona eren tartışmaların ardından Reşat Çalışkan 160 oy ile güven tazeledi.

A- A+

Buldan ve Yenicekent Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimleri dün gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Reşat Çalışkan ile oğlu Oral Çalışkan yarıştı. Ali Tunaboylu METEM’de yapılan genel kurulda faaliyet raporları ve bütçe görüşmeleri okundu ve oylanmasının ardından seçimlere geçildi.

Oy verme işlemi sırasında iki tarafın üyeleri arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri kavgayı sonlandırdı.  

Seçimler sonunda Reşat Çalışkan 245 oyun 160’ını alarak yeniden başkan seçildi. Oğlu Oral Çalışkan ise 85 oyda kaldı. Reşat Çalışkan yaptığı konuşmada, “Buldan ve Yenicekent Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak elimizden gelen gayreti göstererek üyelerimize hizmet verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kongremizin esnaf ve sanatkarımıza, camiamıza ve Buldan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

DENİZLİ (İHA)