21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. BULDAN
  8. /
  9. Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan...

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, Buldan’a hayran kaldı

Haber Merkezi - 15 Eylül 2021 Çarşamba - 09:54 Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, Buldan’a hayran kaldı

Buldan’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmalarıyla yeni bir kimliğe bürünen Buldan’a hayran kaldı.

A- A+

Ahilik ve Altıneller Festivali’ne katılmak üzere Denizli’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Vural, Daire Başkanı Pervin Oymak, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Turhan Veli Akyol ile birlikte Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti.

Buldan Belediyesi Şeref Defteri’ni imzalayan İbiş’e, Buldan’ın tarihi ve kültürel değerleri ile belediye tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Şevik, kendisine Buldan dokuması el ürünlerinden hediye etti, “Dokumanın Başkenti Buldan” kitabını imzaladı.

 

NAZAR BONCUĞU YAPTI

BELKÜM’de bulunan cam atölyesini ziyaret eden Genel Müdür Okan İbiş, cam ustası Ayla Ermiş’ten bilgi aldı, daha sonra şalimonun başına geçip, kendine nazar boncuğu yaptı. Ardından, Buldan dokumasının dünü ve bugününün yaşatıldığı eski cezaevi koğuşlarını gezen İbiş, bol bol fotoğraf çekti, dokuma tezgahı sesini telefonuna kaydetti.

Haberin DevamıReklam

BAŞKAN ŞEVİK’İ TEBRİK ETTİ

Şevik, daha sonra Buldan Belediyesi tarafından yürütülen sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarını yapıldığı alanları gezen İbiş’e çalışmalarla ilgili bilgi verdi, kültür ringi projesini anlattı.


Başkan Şevik ve ekibini kutlayan İbiş, “Bakanlık ödeneklerimizin yerinde kullanıldığını görmek bizleri mutlu etti. Başkan Şevik’in bu çalışma temposuyla çok değil iki yıl içerisinde Buldan çok daha farklı bir görünüme kavuşacaktır. Buna inancım tam. Bakanlık olarak gerekli desteği sağlayacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Daha sonra Talat Tarakçı Konağı’nı ziyaret eden İbiş, Şevik ve beraberindeki heyet ile birlikte Buldan’ın doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü’nü gezdi.