01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ACIPAYAM
  8. /
  9. Miray’ın annesi: Kızımın ihmal sonucu öldüğünü...

Miray’ın annesi: Kızımın ihmal sonucu öldüğünü düşünüyoruz

Haber Merkezi - 25 Eylül 2020 Cuma - 19:46 Miray’ın annesi: Kızımın ihmal sonucu öldüğünü düşünüyoruz

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde kırılan koluna yapılan ameliyattan sonra uyandırılamayan ve 12 gün süren hayat mücadelesini kaybeden 7 yaşındaki kız çocuğunun ailesi, hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

A- A+

Kızlarını kaybetmenin acısını yaşayan Tokdemir Ailesi, Küçük Miray’ın odasından çıkmıyor. Eşyalarına bakan, elbiselerini koklayan, yatağına reçetesi ile bir avuç toprak koyan ve fotoğraflarını ellerinden bırakmayan acılı aile, Miray’ın arkasından gözyaşı döküp ağıtlar yakıyor.

BABA TOKDEMİR: GÜLE OYNAYA AMELİYATA GİRDİ

Acıpayam Belediyesinde çalışan Mehmet Ali Tokdemir, yaşadıkları acıyı anlatırken, kızı Miray Tokdemir’i kaybetmesinin acısını yaşadıklarını söyledi. Babasının cenazesi için gittikleri Yassıhöyük Mahallesi’nde kızının parkta oynarken kolunu kırdığını, özel bir hastaneye götürdüklerini anlatan Tokdemir, “İlk muayeneden sonra hemen ameliyata alındı. Güle oynaya ameliyata girdi. Daha sonra 4 doktor, ameliyathane kapısının önüne gelerek ‘kızınızı uyandıramıyoruz, bizde çocuk yoğun bakım olmadığı için Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edeceğiz’ dediler” diye konuştu.

Kızının sevk edildiği hastanenin yoğun bakımında da uyanamadığını ve onu kaybettiklerini söyleyen Tokdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

Haberin DevamıReklam

“Ben kızımın acısından babamın acısını unuttum. Ciğerim yanıyor. Odasına girerek giydiği eşyalarının kokusunu almaya çalışıyoruz. Şikayetçi olduk. Ameliyatta bir ihmal varsa araştırılsın. Bizim canımız yandı başkalarının yanmasın istiyoruz. Bu ilahi takdir, onu da kabullendik. Ama sorumlusu varsa cezasını çeksin istiyoruz.”

ANNE: KÖTÜ BİR ŞEY OLDUĞUNU ANLADIK

Anne Vildan Tokdemir ise kızının gülerek ameliyathaneye girdiğini belirterek, “Kızım melek gibiydi. Ameliyat elbisesi giydirdiklerinde bile ‘Anne ne güzel oldum’ dedi. Tek korkusu küpelerimi çıkartmasınlar oldu. Sonra kızım yerine doktorlar geldi. Bizimle konuşmaya başladılar. Anne yüreği biliyor. Ben anladım kötü bir şey olduğunu. Başka bir hastaneye sevk ettiler. Orada da ölüm haberini aldık. Kızımın ihmal sonucu öldüğünü düşünüyoruz. Sorumluları cezasını çekinceye kadar hukuk mücadelesini sürdüreceğiz” diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan 15 yaşında abla Buse Tokdemir ise, “Canımı kaybettim, artık dertleşecek kimsem kalmadı, onu çok özleyeceğim” dedi.

DENİZLİ (AA)