13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. ACIPAYAM
  8. /
  9. Kahvehaneden çağrı yapıldı, kıspetini giyen çayıra...

Kahvehaneden çağrı yapıldı, kıspetini giyen çayıra koştu

Haber Merkezi - 24 Temmuz 2021 Cumartesi - 11:38 Kahvehaneden çağrı yapıldı, kıspetini giyen çayıra koştu

Denizli’de en renkli bayram Acıpayam ilçesinde yaşandı. Mahalle kahvesinde bayram için toplananların güreş muhabbeti gerçeğe dönüştü ve kıspetini giyen çayırlık alana koştu.

A- A+

Bugüne kadar birçok ünlü güreşçi yetiştiren Gölcük Mahallesi’nde, bayram dolayısıyla bir dönem çayırlarda ve minderlerde boy gösteren eski güreşçi bir araya geldi. Muhabbet sırasında anılar tazelenirken, kahvehaneden “kıspetini giyen çayırlığa gelsin” çağrısı yapıldı. Çağrıya uyan 50 pehlivan, kıspetini giyip ortaokul bahçesindeki çayırlık alana koştu. Sandalyesini alan alana gelince ortaya yağlı pehlivan güreşlerini aratmayan görüntüler çıktı.

Haberin DevamıReklam

Eski güreşçilerin arasında geçen diyaloğun büyük bir etkinliğe dönüştüğünü anlatan mahalle sakinlerinden Hasan Abay, “Mahallemiz güreşi çok sever bu güne kadar da bir çok pehlivan ve güreşçi yetiştirdik. Bayram tatili nedeniyle mahallemize Denizli’den ve çevre ilçelerden gelenler oldu. Mahalle kahvehanemizde otururken eski güreşçiler Salih Öz, Murat Güngör, Ömer Finikeli, Selçuk Sönmez ve Veli Eriş kıspet giyse anıları hatıraları tazelese nasıl olur? diye bir muhabbet geçti. Birden kahvehaneden çıkanlar evlerine gidip kıspetlerini giyip geldi. Ortaokul bahçesindeki çayırlık alanda 50 ye yakın pehlivanın toplandığını görenlerde sandalyesini alıp çayıra geldi. Kırkpınar ı aratmayacak görüntüler ortaya çıktı. Davul zurna eşliğinde gerçekten çok renkli bir bayram geçirdik. Kahvehanede muhabbetten çıkan etkinlik gerçeğe dönüştü. Korona nedeniyle böyle etkinlikleri çok özlemişiz. Mahalle sakinlerimizde bu etkinliğin her yıl düzenlenmesini istediler” dedi.

DENİZLİ (İHA)